Siófok 30.5 • 13.4 kn
RG65 Balaton Kupa 2025.
Nagy hullámok között és erős szélben tiz futamot teljesítettek az RG65-ös versenyzők.
Múlt hét szombaton, október 18-án, láthatta a nagyérdemű újból, Balatonfüreden az RC modellvitorlásokat versenyezni. A hajósok a 2025-ös RG 65 hajóosztály Balaton Kupa rendezvényen vettek részt.
A helyszínre érkezési időszakban nem igen látszott, hogy mi is lesz itt egésznap.
Kezdésre megérkezett az északnyugati szél „A tető”-vel. Többen nézegették, hogy melyik vitorlázat is lenne jó. Azok döntöttek jól, akik B vitorlával indultak. Igy tett az egész mezőny.
Negyedik futam után kissé leállt a szél majdnem „A ¼” -re. Gyors vitorla csere és már mehetett is az ötödik futam. A hatodik futamra újból felerősödött a szél „A tetőre” ami újból vitorla cseréket követelt. A hullámok már a verseny eleje óta nagyok voltak, néha „csúsztak” rajtuk a hajók. A nagy, magas hullámok az északi partról érkeztek ide hozzánk.
10 futamot teljesített a mezőny, de az utolsó három futamra beköszönt a „B tető” szélerő, hozzá társult a magas hullám is. Többen „C” vitorlára cseréltek. Többek között Tibu is, akinek az új hajója a „C” vitorlával remekül vette a nagy hullámokat és állta a nagy szélerőt is.
Sajnos menet közben voltak „karambolok”, három is, aminek Molnár Imi hajója látta kárát. Az ötödik futam után Iminek fel kellet adnia a versenyt. Természetesen ezek előfordulnak az ilyen időjárási körülményeknél, ahol nagy a szélerő, magasak a hullámok és a hullámzás „dobálja” a hajókat.
A Balatonon hajózás azért eltér a többi tavas versenyektől, mert ilyen körülmények csak ezen a vízen vannak. Kisebb tavakon, ahol versenyzünk ilyen nagy hullámok nincsenek.
Összeségében, úgy gondolom, mindenki helyt állt a pályán és az irányító felületen. Nem beszélve Forrai Csabáról, aki pályát rakott háromszor is, ill. mentette a hajókat ezek között az időjárási viszonyok között. Úgy gondolom, hogy dolgos napja volt neki is! Köszönjük szépen!
A 2025-ős RG 65, Balaton Kupa dobogósai a 10 futamos versenyen:

- Illés Zoltán, - DEMK – Százhalombatta
- Országh Tibor – OVE – Orfű
- Molnár Máté – DEMK – Százhalombatta
Köszönjük Forrai Csabának a rendezést és a versenylehetőséget.
Hivatalos eredmények: modellvitorlazas.compassmagazin.hu oldalon
Fotó: Brunecker Zoltán.