Siófok  17.7  •  14.2 kn       

Keszthely  16.9  •  8 kn       

Balatonfüred  17.4  •  18.3 kn       

Balatonboglár  17.8  •  16.1 kn       

Orfű  18  •  14 kn       

Velencei-tó  18.2  •  17.2 kn       

Tiszafüred  18.7  •  9.5 kn       

Mályi-tó  21.7  •  10 kn       

2025. június 17., kedd

RG65 rimaszombati Szlovák Kupa

RG65  rimaszombati Szlovák Kupa

A szélerővel nem volt probléma a rimaszombati Szlovák Kupa két fordulóján.

A nemzetközi mezőny RG65-ös hajóosztály kapitányait „B tetős „ szél fogadta szombaton a rajt előtt fél órával. Sajnos a szélerő miatt a megszokottól egy kicsit hidegebb volt, ezért mindenki elővette a melegebb felsőrészt. A kezdésre visszagyengült a szél „A alsó „ – „B tetőre „ ezzel fejtörést okozva  a versenyzőknek , hogy milyen vitorlázattal is kezdjenek. Két kivétellel „B” vitorlára voksoltak, majd már csak egy legény maradt talpon MANTA hajóval – Forrai Csaba .De pár futam után Ő is beadta a ”derekát„ mivel felerősödött a szél „B ½”-re és már a hátszeles szakaszt nem bírta, orrabukott a hajó. Ez a szélerő betartott a nap végéig a 12-ik futamig és persze a hideg is. Sajnos az erős szél és a hozzátartozó fodrozódó hullámok több versenyzőnek műszaki problémát okozott, beázások , stb.

A Szlovák kupa második fordulója vasárnap hasonló szélerővel indult, mint az előző nap. Sokan próbálták, hogy mit is bír a hajójuk. Aztán a rajtra visszaesett a szélerő „A tető” – „A ½”-re és így mindenkinél az „A” vitorlázat volt a nyerő. Ezen a napom kilenc futamot teljesített a mezőny. A szélerő 13:00-ig kitartott és utána jött a megjósolt szélerő, ami azt jelentette, hogy fokozatosan csökkent, oly mértékben, hogy az utolsó futam „A ½”-vel indult és az első befutó hajó után majdnem teljesen leállt a szél, a mezőny fele úgy „döcögött„be. A befutóra megérkezett a jó idő is, kisütött a nap, felmelegedett az idő és lekerültek a meleg pulóverek.

Összeségében egy jó hangulatú, halk, hideggel járó, erős szeles idő jellemezte mindkét napot.

Ritka az olyan verseny ahol ilyen szélerővel találkozunk ezért örültünk neki, hogy kipróbálhattuk a tudásunkat a vitorlázatot, ill. a hajót is, hogy mit is bírnak.

Az első forduló nap dobogósai:

  1. Forrai Csaba – Magyar
  2. Kunvári Sándor – Magyar
  3. Vysny Vladimír – Szlovák

Második forduló nap dobogósai:

  1. Forrai Csaba – Magyar
  2. Kunvári Sándor – Magyar
  3. Jozef Jankovic – Szlovák

Köszönjük Kovács Péternek és stábjának a rendezést és a versenylehetőséget!

F5-E/IOM Medvehagyma Regatta Orfű 2025. Előző

F5-E/IOM Medvehagyma Regatta Orfű 2025.

Nagykanizsai versenyek F5-M, IOM Észak Adria Kupa Következő

Nagykanizsai versenyek F5-M, IOM Észak Adria Kupa