Tiszafüred  5.1  •  6.1 kn

Mályi-tó  5.7  •  4.8 kn

2024. április 19., péntek

RG65 Nagykanizsa Regatta

Az Rg65 hajóosztály versenyével kezdődött Nagykanizsán a háromnapos modellvitorlás regatta.

Pénteki napon az Rg65 hajóosztály versenyével kezdődött Nagykanizsán a háromnapos modellvitorlás regatta. Az időjárás remek volt, nem esett, az elmúlt napokban már megunt eső. Az első futam egy kicsit még hűvös időben zajlott, de a befejezésre, 16:00-ra már levettették meleg ruhájukat a kapitányok, egy kicsit lazítottak a öltözéken. Az egész napra az A1/4, ill. ez alatti szélerő volt jellemző. Igazából izgulni való nem nagyon volt, mert, a szélerő nem borzolta a kedélyeket. Országh Tibor versenyzőtársunk az első futamban "beköszönt" egy első helyezéssel és tartotta is ezt a formát egy kivételével.
Tibut, ahogy mi becézzük, ma nem lehetett megfogni. A második és a harmadik hely sorsát is, csak egy pont különbség döntötte el.
A nyolcfős mezőny nyolc "nehéz" futamot teljesített.
Sajnos, az első RG 65 Kanizsa Kupára sokan nem jöttek el, igazolt távollétek miatt. Bízunk benne, hogy jövőre többen leszünk.